Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více

Specifikace MAPLE LEAF Platinová mince 1 trojská unce platiny

Popis produktu

Jméno této minci dal javorový list (Maple leaf), symbol Kanady. Platina je velmi těžký a chemicky mimořádně odolný drahý kov stříbřitěbílé barvy. Platinová mince byla poprvé vydána v roce 1988 kanadskou ražebnou ve čtyřech hmotnostech (1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz a 1/10 oz).Platina má široké využití v automobilovém průmyslu, chemii, strojírenství, šperkařství, medicíně etc. Světové zásoby platiny se odhadují na 40 let.V roce 1993 přichází na trh pátá ražba jedna dvacetina trojské unce (1/20 oz). 1994 přichází na trh šestá ražba jedna patnáctina trojské unce (1/15 oz). V roce 1999 je ražba Maple Leaf v ryzí platině dočasně pozastavena. Až do roku 2009 – s vyjímkou mimořádné ražby v roce 2002 (500 hologramset v pěti ražbách) kanadská mincovna nevydala žádnou platinovou minci. Od roku 2009 je opět Maple Leaf ražen v platině, sice jen v jednouncové hmotnosti (1 oz) s aktualizovaným portrétem Královny Elisabethy II., ve věku 79 let. Od prvního vydání v roce 1988 platí Maple Leaf v platině jako oficiální platidlo. Podrobnější informace o tomto produktu naleznete v anglickém jazyce na Wikipedii Canadian Platinum Maple Leaf.

Parametry produktu

Souhrn

Výrobce Royal Canadian Mint opravit
Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Kontaktujte nás!

Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost.
Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.